Poroszenko wzywa Kościoły prawosławne świata do uznania Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwii

Poroszenko wzywa Kościoły prawosławne świata do uznania Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwii

Ukrinform
Prezydent Petro Poroszenko wezwał prawosławne kościoły świata do uznania Prawosławnej Cerkwii Ukrainy. Oświadczył to podczas przemówienia po zakończeniu liturgii w cerkwii  pod wezwaniem najświętszej Sophii w Kijowie, podaje Ukrinform.

"Wzywamy wszystkie Kościoły prawosławne, aby ją uznały ( Prawosławną Cerkiew Ukrainy - przyp. Red.) jako siostrę, mówiąc o niej  jak o Najświętszym Kościele Ukrainy, mającym swą siedzibę w historycznym mieście Kijówie" - zauważył Poroszenko.

Podkreślił, że Kościół Prawosławny jest niezależnym, autokefalicznym Kościołem.

Prezydent zauważył, że UPC jest także kościołem w pełni samodzielnym.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-