Poroszenko przyjął listy uwierzytelniające od trzech krajów

Poroszenko przyjął listy uwierzytelniające od trzech krajów

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przyjął listy uwierzytelniające od ambasadorów Indii Partha Satpathi, Węgier Istvana Ijgyarto i Islamskiej Republiki Iranu Manuchehr Moradi – informują służby prasowe Prezydenta.  

"Prezydent Ukrainy przyjął listy uwierzytelniające od ambasadorów kilku zagranicznych krajów: ambasadora Indii P.Satpathi, ambasadora Węgier I. Ijgyarto i ambasadora Islamskiej Republiki Iranu na Ukrainie M.Moradi" - czytamy w oświadczeniu.

Podczas spotkania z ambasadorem Indii skupiono się na wzmocnieniu dialogu politycznego na najwyższym szczeblu.

Szczególną uwagę zwrócono na stan i perspektywy rozwoju współpracy handlowej, gospodarczej, inwestycyjnej i wojskowo-technicznej. W szczególności odnotowano znaczenie zorganizowania kolejnego spotkania międzyrządowej Komisji ukraińsko-indyjskiej ds. handlu, współpracy gospodarczej, naukowej, technicznej, przemysłowej i kulturalnej.

Rozmawiano również o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie edukacji. Fakt, że Indie znajdują się na czele listy krajów, których obywatele studiują na ukraińskich uczelniach, został pozytywnie oceniony.

Jednocześnie, jak twierdzi AP, podczas rozmowy z Ambasadorem Węgier poruszono kwestię podjęcia kroków w celu poprawy stosunków ukraińsko-węgierskich.

Szczególną uwagę zwrócono na kwestię wzmocnienia polityki sankcji UE w związku z aktem agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie w Cieśninie Kerczeńskiej, a także współpracy między Ukrainą a Węgrami w ramach ONZ.

Podczas rozmowy z nowym ambasadorem Iranu omawiano współpracę w ramach ONZ i innych organizacji międzynarodowych. Szczególną uwagę zwrócono na sytuację bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-