Państwowe Biuro Śledcze sprawdza cztery wersje przyczyn katastrofy samolotu w obwodzie charkowskim

Państwowe Biuro Śledcze sprawdza cztery wersje przyczyn katastrofy samolotu w obwodzie charkowskim

Ukrinform
Państwowe Biuro Śledcze wszczęło postępowanie przygotowawcze w sprawie katastrofy samolotu wojskowego w obwodzie charkowskim za naruszenie przepisów lotu i przygotowań do niego, co spowodowało katastrofę i poważne konsekwencje.

Śledztwo rozważa cztery wersje przyczyn katastrofy samolotu - informuje Ukrinform, powołując się na doniesienia służby prasowej PBŚ.

„Śledczy PBŚ wszczęli postępowanie przygotowawcze w sprawie katastrofy samolotu wojskowego Sił Powietrznych An-26 w obwodzie charkowskim za naruszenie przepisów lotu i przygotowań do niego, co spowodowało katastrofę i poważne konsekwencje (art. 416 ukraińskiego kodeksu karnego)”, wiadomość.

Należy zauważyć, że sprawdzane są następujące wersje dochodzenia:

- techniczna niesprawność,

- nieodpowiednie wykonanie obowiązków przez załogę,

- nieodpowiednie wykonanie obowiązków przez kontrolerów,

- nieodpowiednia obsługa techniczna samolotu i przygotowanie do rejs.

Obecnie, zgodnie z PBŚ, ustalane są wszystkie okoliczności katastrofy.

W celu ustalenia przyczyn i okoliczności katastrofy powołano wspólną komisję złożoną ze specjalistów Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy.

PBŚ poinformował również, że na miejsce zdarzenia przybyło kierownictwo biura, Prokuratura Generalna, Ministerstwo Obrony, Sztab Generalny Sił Zbrojnych i Policja Krajowa.

Podaje się, że przeprowadzono już pilne czynności śledcze (poszukiwawcze), a mianowicie: oględziny miejsca zdarzenia z udziałem specjalistów; wyszukiwanie niezbędnej dokumentacji; przesłuchanie świadków; wyznaczenie niezbędnych badań kryminalistycznych.

Przypomnijmy, wieczorem 25 września w rejonie Charkowa podczas lądowania na lotnisku w miejscowości Czuhujiw rozbił się samolot Wojsk Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy An-26. Na pokładzie było 27 osób: 7 członków załogi i 20 kadetów z Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych w Charkowie.

Dwóch kadetów przeżyło i trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Jednak rankiem 26 września na oddziale intensywnej terapii zmarł jeden z nich, który doznał podczas katastrofy 90% poparzeń.

Po katastrofie wojskowego samolotu An-26 wszczęto postępowanie karne za naruszenie przepisów lotu i przygotowania do niego, co spowodowało katastrofę i dotkliwe konsekwencje (art. 416 Kodeksu karnego Ukrainy).

Powołano państwową komisję, której zadaniem będzie zbadanie przyczyn katastrofy - przewodniczy jej wicepremier Ołeh Ursuski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-