Awakow nazwał warunek wprowadzenia stanu wyjątkowego

Awakow nazwał warunek wprowadzenia stanu wyjątkowego

Ukrinform
Wiceminister spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko powiedział, że stan wyjątkowy na Ukrainie można wprowadzić, jeśli liczba przypadków COVID-19 osiągnie „wiele setek”.

Heraszczenko powiedział to podczas programu „Wolność słowa Sawika Szustera” na antenie kanału telewizyjnego „Ukraina”, donosi korespondent Ukrinformu.

„Dziś nie ma żadnych ograniczeń w przemieszczaniu się. Utworzyliśmy specjalne miejsca kwarantanny tylko w miejscach dwóch źródeł zakażenia koronawirusem - to miasto Radomyszl, w którym zmarła kobieta, i miejscowość w obwodzie czerniowieckim, gdzie jest również wielu zarażonych. Ale jeśli liczba przypadków będzie mierzona setkami osób może zostać podjęta decyzja w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego. W takim przypadku mobilność obywateli będzie w pewien sposób ograniczona”, powiedział Heraszczenko.

Dodał, że stan wyjątkowy jest wprowadzany, gdy istnieje zagrożenie dla państwa i ludzi: „Jeśli z dynamiki rozwoju sytuacji będziemy widzieli, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa za pomocą tak restrykcyjnych środków kwarantanny, to prawdopodobnie wtedy Prezydent, Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podejmą decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego „

Heraszczenko podkreślił, że ten reżim może przewidywać ograniczenie dostępu obywateli do ulic (wyjątek będzie tylko w przypadku zakupów żywności i leków), tylko pracownicy przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej będą mogli swobodnie się przemieszczać.

Jak informowaliśmy, rząd wprowadził stan przedwyjątkowy w obwodach kijowskim, dniepropietrowskim, iwano-frankowskim, czerniowieckim i żytomierskim.

Według najnowszych danych na Ukrainie potwierdzono 73 przypadków COVID-19.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-