Z Polski pociągami przywieziono już 1150 Ukraińców

Z Polski pociągami przywieziono już 1150 Ukraińców

zdjęcie, wideo
Ukrinform
We Lwowie Straż Graniczna przywitała dwa pociągi ewakuacyjne z Polski, które przywiozły Ukraińców, którzy nie byli w stanie samodzielnie przekroczyć granicy z powodu kwarantanny – donosi Służba Graniczna.

„W obwodzie lwowskim, na granicy z Polską, pracownicy Państwowej Straży Granicznej wraz z przedstawicielami jednostki sanitarno-kwarantannowej wyszły na spotkanie do pociągów ewakuacyjnych. Przewieziono już ponad 1150 naszych rodaków”- czytamy w wiadomości.

Jak przypomniano w PSG, zgodnie z decyzją rządu Ukrainy, punkty kontrolne są obecnie tymczasowo zamknięte dla międzynarodowych połączeń pasażerskich kolejowych, lotniczych i autobusowych, ale władze państwowe organizują specjalne rejsy powrotne Ukraińców z zagranicy i cudzoziemców do ich krajów. Takie rejsy są już obsługiwane przez samoloty i pociągi.

Pierwszy taki pociąg przybył do punktu kontrolnego na stacji kolejowej Mostiska o 4 rano 20 marca. Przybyło ponad 750 Ukraińców i jeden cudzoziemiec, który ma zezwolenie na pobyt. Straż graniczna i przedstawiciele jednostki kwarantanny sanitarnej zmierzyli temperaturę wszystkich pasażerów. Każdy podpisał dobrowolną zgodę na przeprowadzenie działań anty epidemicznych i zapobiegawczych, jak powiedziała agencja graniczna.

Ponadto o 7 rano do punktu kontrolnego przyjechał kolejny pociąg, z prawie 400 Ukraińcami i jednym cudzoziemcem. Ich spotkanie odbyło się za pomocą tego samego mechanizmu.

Jednocześnie PSG podkreśliła, że we wszystkich przybywających temperatura ciała mieściła się w normalnym zakresie, nie było żadnych skarg na zdrowie.

Doniesiono, że od 18 marca 3,5 tys. Ukraińców zarejestrowało się na stronie internetowej Ambasady RP w celu powrotu do domu. Dla nich 20 marca zorganizowano pociągi Przemyśl-Kijów, a także lot Warszawa-Kijów 21 marca.

Według stanu na 20 marca na świecie zarejestrowano 245 829 przypadków zakażenia koronawirusem , z czego 88 441 zostało wyleczonych, a 10 047 zmarło.

Na Ukrainie 26 przypadków koronawirusa zostało potwierdzonych laboratoryjnie, 3 z nich okazały się śmiertelne.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-