GPU przygotowuje akt oskarżenia dla Hrymczaka

GPU przygotowuje akt oskarżenia dla Hrymczaka

Ukrinform
Prokuratura Generalna decyduje w sprawie aktu oskarżenia przeciwko wiceministrowi ds. tymczasowo okupowanych terytoriów i osób wewnętrznie przesiedlonych Jurijowi Hrymczakowi i jego wspólnikowi.

Zostało to ogłoszone przez sekretarza prasowego GPU Andreja Łysenko na swojej stronie na Facebooku.

„Obecnie rozstrzygana jest kwestia poinformowania ich o akcie oskarżenia i wyborze środka zapobiegawczego w sposób przewidziany w Kodeksie postępowania karnego Ukrainy. Trwa dochodzenie przedprocesowe”, napisał.

Łysenko poinformował, że obaj zatrzymani przebywają w tymczasowym areszcie.

Zauważył, że organy ścigania zatrzymały wiceministera ds. tymczasowo okupowanych terytoriów Jurija Hrymczaka i jego asystenta pod zarzutem popełnienia przestępstwa na podstawie części 4 art. 190 Kodeksu Karnego Ukrainy (oszustwo).

Jak informował Ukrinform, 14 sierpnia detektywi NABU wraz z Prokuraturą Generalną i SBU zatrzymały Jurija Hrymczaka wiceministera ds. tymczasowo okupowanych terytoriów i osób wewnętrznie przesiedlonych, oraz jego asystenta.

Według NABU „osoby te rzekomo wyłudziły niezgodny z prawem zysk w łącznej kwocie 1,1 miliona USD od przedstawiciela osoby prawnej za rzekomą pomoc w podjęciu decyzji przez osoby upoważnione do podejmowania ważkich państwowych orzeczeń”. Departament poinformował, że Hrymczak i jego asystent zostali zatrzymani w czasie otrzymania części środków w wysokości 480 tysięcy dolarów „na gorącym uczynku”.

Doniesiono również, że wieczorem 14 sierpnia przeprowadzono rewizję w domu Hrymczaka.

Żona wiceministra Julia Hrymczak powiedziała, że zatrzymano również jej brata​​.

Z kolei prokurator generalny Jurij Łucenko powiedział, że Hrymczak i jego asystenci „wyłudzali pieniądze za wpływanie na decyzje sądowe, a także urzędników Ministerstwa Kultury za podejmowanie ustalonych decyzji”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-