Denisowa przybyła do Moskwy na proces ukraińskich marynarzy

Denisowa przybyła do Moskwy na proces ukraińskich marynarzy

Ukrinform
Ukraińska komisarz ds. Praw Człowieka Ludmiła Denisowa przybyła do Moskwy na rozprawę w sprawie przedłużenia aresztu ukraińskich jeńców wojennych.

Rozmawiała z prasą przed spotkaniem na Facebooku.

„Dzisiejsze spotkanie w sprawie ukraińskich jeńców wojennych jest kontynuacją poprzedniego, rozpatrzony będzie wniosek śledczego o przedłużenie środka zapobiegawczego. Mam nadzieję, że sąd podejmie właściwą decyzję w ramach porozumień i wykonania decyzji Międzynarodowego Trybunału. Naprawdę mam taką nadzieję”, powiedziała.

W tym samym czasie Denisowa nie komentowała dziennikarzom kwestii porozumień w sprawie wymiany i uwolnienia więźniów ukraińskich w Federacji Rosyjskiej i na Krymie po niedawnym spotkaniu doradców dyplomatycznych w formacie normandzkim w Paryżu.

Jak donosi Ukrinform, 17 lipca w Moskwie odbędzie się sesja sądowa dotycząca przedłużenia aresztu ukraińskich jeńców wojennych.

25 listopada 2018 r. rosyjskie siły bezpieczeństwa na morzu zaanektowanego Krymu ostrzelały i zdobyły trzy okręty Ukraińskich Sił Morskich: Berdiańsk, Nikopol i holownik Jana Kapu, które płynęły z Odessy do Mariupola. 24 Ukraińców zostało wziętych do niewoli, trzech z nich zostało rannych.

Kontrolowany przez Rosję „sąd” w okupowanym Krymie aresztował wszystkich zatrzymanych przez rosyjskie wojsko marynarzy pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy. Teraz są przetrzymywani w areszcie w Moskwie.

25 maja 2019 r. Międzynarodowy Trybunał Praw Człowieka ONZ zdecydował, że Rosja powinna natychmiast zwolnić aresztowanych i zwrócić przejęte okręty Ukrainie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-