Brytyjski statek hydrograficzny ECHO, przybył do Odessy ZDJĘCIE

Brytyjski statek hydrograficzny ECHO, przybył do Odessy ZDJĘCIE

Ukrinform
6 maja do portu w Odessie przybył okręt hydrograficzny Brytyjskiej Marynarki Wojennej ECHO.

Dowództwo weźmie udział we wspólnych szkoleniach na Morzu Czarnym ze statkami marynarki wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy - donosi korespondent Ukrinform.

„W poniedziałek, około godziny 10.00, statek wywiadowczy brytyjskiej marynarki wojennej HMS Echo (H87) zacumował w pobliżu portu Odessa. Zaplanowano wspólne szkolenia brytyjskich i ukraińskich okrętów wojennych na pełnym morzu, a także wycieczkę na pokład statku oraz mecz piłki nożnej między marynarzami ukraińskimi i brytyjskimi”.

Warto zauważyć, że jest to druga wizyta tego okrętu w Odessie po zatrzymaniu przez Rosję w listopadzie 2018 roku ukraińskich marynarzy w Cieśninie Kerczeńskiej. HMS „Echo” po raz pierwszy zawinął do Odessy 19 grudnia 2018 roku.

Grudniowa wizyta okrętu w Odessie odbyła się zgodnie z umową między Ministrem Obrony Ukrainy Stepanem Półtorakiem i Sekretarza Stanu Obrony Zjednoczonego Królestwa Gavinem Williamsonem. Brytyjski okręt został wysłany na wybrzeża Ukrainy „w celu zapewnienia swobody żeglugi w tym regionie.”

Przeznaczeniem HMS „Echo” (H87) są badania hydrograficzne i geodezyjne, jako wsparcie dla okrętów podwodnych oraz operacji desantowych. Wykorzystywany jest także jako jednostka dowodzenia operacjami, zwłaszcza przeciwminowymi, oraz wyszukiwania i identyfikacji obiektów podwodnych.

Okręt został oddany do użytku w marcu 2003 roku. Jego długość to 91 m, szerokość – 17 m, zanurzenie – 5,5 m, prędkość – 15 węzłów, a wyporność to około 4 tys. ton. Dla 72-osobowej załogi stworzono wysokie warunki komfortu. HMS Echo jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy zbierania danych, w tym skanery boczne, echosond, sprzęt do badań próbek wody i gleby itp.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-