Departament Stanu USA potępił represje rosyjskich najeźdźców na Krymie

Departament Stanu USA potępił represje rosyjskich najeźdźców na Krymie

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych USA potępiło działania rosyjskich władz okupacyjnych na Półwyspie Krymskim, które przerodziły się w zastraszanie i represje wobec Tatarów krymskich, i wezwała Federację Rosyjską do uwolnienia wszystkich nielegalnie zatrzymanych obywateli.

Odpowiednie oświadczenie zostało wydane w czwartek na oficjalnej stronie Twittera, przez zastępcę przedstawiciela Departamentu Stanu USA Roberta Palladino.

„Potępiamy działania rosyjskich władz okupacyjnych na Krymie. Uzbrojeni i zamaskowani funkcjonariusze FSB napadli na domy Tatarów krymskich, terroryzowali rodziny i aresztowali ponad 20 osób. Rosjo, uwolnij tych ludzi, a także ponad 70 innych niesprawiedliwie uwięzionych Ukraińców”, podkreślił przedstawiciel Departament Stanu USA, dodając znacznik skrótu #CrimeaIsUkraine (Krym to Ukraina).

Paladino odniósł się również w swoim raporcie do oficjalnego oświadczenia Ambasady Ukrainy w Stanach Zjednoczonych, które wyraziło zaniepokojenie nalotami i masowym zastraszaniem Tatarów krymskich.

Przypomnijmy, w środę, na Półwyspie Krymskim okupowanym przez Rosję, przeprowadzono masowe rewizje w domach Tatarów krymskich, a działaczy „Solidarności Krymskiej” aresztowano.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-