Tureccy ratownicy znaleźli ciało Ukraińca w pobliżu Samsun

Tureccy ratownicy znaleźli ciało Ukraińca w pobliżu Samsun

Ukrinform
Tureccy ratownicy z jednostek Straży Przybrzeżnej znaleźli ciało Ukraińca, który zginął wczoraj rano (7 stycznia) podczas katastrofy statku u wybrzeży Samsun – informuje za pośrednictwem Twitter Ambasador Ukrainy w Turcji Andrej Sybiga.

"Akcja ratunkowa Straży Przybrzeżnej trwa nadal, ponadto wyłowiono jedno ciało zmarłego Ukraińca" - napisał ambasador.

Gubernator Samsun Osman Kaymak odwiedził w szpitalu poszkodowanych ukraińskich marynarzy.

"Dziękuję stronie tureckiej za opiekę i uratowanie naszych rodaków" - powiedział dyplomata.

Jak wiadomo, wcześniej poszkodowanych odwiedził konsul i przedstawiciele tamtejszej społeczności ukraińskiej. Rankiem 7 stycznia, niedaleko wybrzeży prowincji Samsun, ze względu na warunki pogodowe zatonął statek handlowy. Z 13 członków załogi 11 było obywatelami Ukrainy. Zginęło czterech Ukraińców.

W Ministerstwie ds. Czasowo Okupowanych Terytoriów i Przesiedleńców Wewnętrznych poinformowali, że statek towarowy Volgo-Balt 214 pod panamską flagą, który rozbił się i zatonął u wybrzeży Turcji, przewoził węgiel z portu Azow (Federacja Rosyjska) do portu Samsun (Turcja).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-