Prawie 81% Ukraińców jest gotowych wziąć udział w wyborach

Prawie 81% Ukraińców jest gotowych wziąć udział w wyborach

Ukrinform
W przypadku przeprowadzenia wyborów parlamentarnych w najbliższą niedzielę - zagłosowałoby 80,9% Ukraińców – oświadczył dyrektor ds. rozwoju Ukraińskiego Instytutu Badań Społecznych, Wołodymyr Barabasza, podczas prezentacji danych z sondażu opinii publicznej – donosi korespondent Ukrinform.

„Na pytanie, jeśli w najbliższą niedzielę odbyłyby się wybory do Rady Najwyższej Ukrainy , czy wziąłbyś udział w głosowaniu?”, „na pewno” odpowiedziało 43% respondentów, „raczej tak” - 37,9%, co razem będzie 80,9 % ”- powiedział.

Jednocześnie, zdaniem eksperta, „na pewno nie” i „raczej nie” o możliwym udziale w wyborach parlamentarnych odpowiedziało 13,9%.

Ponadto Barabasz zauważył, że 5,1% respondentów ma trudności z podjęciem wyboru.

Wyjaśnił jednak, że największa gotowość obywateli do głosowania w wyborach jest na Zachodzie - 83,4%, potem na Południu - 83,8%, w Centrum - 82,9%, a najmniej na Wschodzie - 74,5%, podczas gdy w samym Donbasie – 72,8%.

Badanie zostało przeprowadzone w zeszłym tygodniu, a te dane są danymi aktualnymi na 7 czerwca. Przeprowadzono wywiady z 1000 respondentami, a błąd statystyczny nie przekracza 2,2%.

Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się na Ukrainie 21 lipca.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-