Rząd przeznaczył 33,4 miliarda hrywien na wsparcie społeczności lokalnych

Rząd przeznaczył 33,4 miliarda hrywien na wsparcie społeczności lokalnych

Ukrinform
Gabinet Ministrów zatwierdził mechanizm podziału dodatkowej dotacji dla gmin w wysokości 33,4 mld hrywien.

Premier Denys Szmyhal powiedział to podczas posiedzenia Rady Ministrów, przekazuje Ukrinform.

„Zatwierdzamy mechanizm podziału dodatkowej dotacji. Mówimy o 33,4 miliardach hrywien. To znacząca kwota, która pomoże samorządom w pokryciu wszystkich niezbędnych wydatków dla stabilności i rozwoju naszego państwa” – powiedział szef rządu.

Jak zauważył Shmyhal, wsparcie będzie udzielane w dwóch etapach. W pierwszej kolejności środki otrzymają społeczności na terytoriach wyzwolonych i na terenach, na których toczą się działania wojenne.

Jak podaje Ukrinform, w ramach realizacji programu „eWidnowlnia” ponad 35 tysięcy ukraińskich rodzin otrzymało już od państwa płatności na kwotę 3,2 miliarda hrywien.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-