FAO uruchamia projekt o wartości 17 milionów dolarów, aby wesprzeć ukraińskich rolników

FAO uruchamia projekt o wartości 17 milionów dolarów, aby wesprzeć ukraińskich rolników

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) uruchomiła nowy projekt wsparcia ukraińskich rolników na kwotę 17 mln USD.

Według Ukrinformu poinformowało o tym Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywnościowej Ukrainy.

„Aby przezwyciężyć wpływ wojny na Ukrainie na globalny sektor rolny, Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) uruchomiła nowy projekt o wartości 17 milionów dolarów, aby pomóc ukraińskim rolnikom w utrzymaniu oczekiwanych zbiorów w lipcu i sierpniu oraz zapewnieniu eksportu kluczowe towary rolne na rynkach międzynarodowych” - głosi komunikat.

Poinformowano, że projekt jest finansowany przez Japonię i realizowany wspólnie z Ministerstwem Polityki Agrarnej i Żywnościowej Ukrainy. Jego celem jest przywrócenie pojemności magazynowej ziarna i funkcjonalności łańcuchów dostaw od zbiorów do eksportu, a także zachowanie zdolności produkcyjnych ukraińskich rolników w celu zapewnienia ciągłości produkcji w przyszłości.

Ministerstwo Polityki Agrarnej zwraca uwagę, że Ukraina jest jednym z pięciu największych światowych eksporterów zboża, dostarczając rocznie na światowy rynek ponad 45 mln ton zboża. Według ministerstwa, w związku z blokadą portów Morza Czarnego, w kraju wciąż czeka na eksport 18 mln ton zeszłorocznych zbiorów zbóż i roślin oleistych. Jednocześnie alternatywne trasy kolejowe i rzeczne nie mogą zrekompensować utraty eksportu drogą morską i rozwiązać problemu wąskich gardeł w nowych możliwych łańcuchach dostaw, których jeszcze nie zlikwidowano.

Projekt zapewni wsparcie techniczne rządowi w tworzeniu alternatywnych szlaków eksportu zboża i szybko zbuduje techniczne możliwości laboratorium w Izmail, które umożliwią rolnikom spełnienie międzynarodowych standardów, takich jak testowanie i certyfikacja bezpieczeństwa zwierząt i żywności.

Jak informowaliśmy, w związku z niszczeniem spichlerzy i czasowym zajęciem do końca października, niedobór pojemności magazynowych zboża wyniesie 10-15 mln ton.

W czerwcu 2022 r. Ukraina wyeksportowała 2,17 mln ton zbóż, roślin strączkowych, nasion oleistych i ich pochodnych, czyli o 470 tys. ton, czyli o 25% więcej niż w poprzednim miesiącu.

W roku gospodarczym 2021/2022 Ukraina wyeksportowała 61,52 mln ton zbóż i nasion oleistych za łączną kwotę 22,2 mld USD.Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Oddziały federacji rosyjskiej ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi z użyciem artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy stawiają zaciekły opór rosyjskim najeźdźcom.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-