Zełenski podpisał ustawę o zniesieniu zerowej stawki celnej

Zełenski podpisał ustawę o zniesieniu zerowej stawki celnej

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

30 czerwca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij podpisał ustawę (ustawa nr 7418) „O zmianie Kodeksu Podatkowego Ukrainy i innych aktów ustawodawczych Ukrainy o rewizji niektórych ulg podatkowych”. Dokument wchodzi w życie 1 lipca w całości.

Szef Rady Najwyższej ds. Finansów, Polityki Podatkowej i Celnej Daniło Hetmancew poinformował o tym w Telegramie, donosi Ukrinform.

Ustawa odnawia cła, akcyzy i 20% VAT na importowane towary, które zostały zniesione w marcu 2022 roku. Oznacza to, że preferencyjna odprawa celna samochodów zostanie anulowana od 1 lipca.

„Przypomnę, że ustawa zwalnia samochody elektryczne z wszelkich podatków” – przypomniał Hetmancew.

Jak podawał Ukrinform, w wyniku zwolnienia z cła importowego, akcyzy i VAT do budżetu nie trafiło ok. 13 mld UAH. W tym okresie sprowadzono ponad 119 tys. samochodów, przy czym częste były przypadki importu samochodów premium.

Dnia 24 lutego rosja rozpoczęła nowy etap ośmioletniej wojny z Ukrainą – ofensywę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Okupant terroryzuje miejscową ludność na okupowanych czasowo terytoriach. Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński stawiają bohaterski opór wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-