Ukraińska gospodarka straciła w wyniku wojny co najmniej 90 miliardów dolarów - Forbes

Ukraińska gospodarka straciła w wyniku wojny co najmniej 90 miliardów dolarów - Forbes

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Szacunki dotyczące fizycznych strat gospodarczych Ukrainy podczas wojny zaczynają się od sumy 90 miliardów dolarów. Infrastruktura i nieruchomości Ukrainy najbardziej ucierpiały w wyniku inwazji rosji, z łącznymi zniszczeniami o wartości co najmniej 64 miliardów dolarów.

Według Ukrinformu poinformował o tym Forbes, powołując się na dane NBU.

"Według szacunków Banku Narodowego utrata kapitału rzeczowego z powodu wojny przekracza obecnie 92 miliardy dolarów. Szacunek taki jest zbliżony do wyliczeń Szkoły Głównej Handlowej w Kijowie i Ministerstwa Gospodarki Ukrainy, ale struktura szkód jest zróżnicowana”  – czytamy w raporcie.

Wyjaśniono, że generalnie, według wyliczeń różnych ekonomistów, straty ekonomiczne zaczynają się od 90 miliardów dolarów. To prawie połowa zeszłorocznego PKB. Niezgodności w ocenach tłumaczy się odmiennym rozumieniem istoty strat ekonomicznych i metod oceny.

O ostatecznych danych będzie można mówić po wojnie, kiedy będzie można w pełni przeanalizować straty w każdym z segmentów gospodarki, jak podaje Narodowy Bank.

Jak donosiliśmy, komisja ds. organizacji władzy państwowej, samorządu terytorialnego, rozwoju regionalnego i urbanistyki uważa, że ​​aby odbudować wszystko, co zostało zrujnowane lub zniszczone przez rosyjskich najeźdźców, potrzeba od 600 miliardów do 1 biliona dolarów.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-