Ukraina będzie mogła sprzedawać energię elektryczną do Europy - minister finansów

Ukraina będzie mogła sprzedawać energię elektryczną do Europy - minister finansów

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wytwarzana na Ukrainie energia elektryczna będzie mogła być sprzedawana na rynku europejskim.

Taką opinię wyraził minister finansów Serhij Marczenko na swoim profilu na Facebooku, donosi Ukrinform.

„W ostatnim czasie Ukraina dołączyła do europejskiej sieci energetycznej, stając się członkiem ENTSO-E. Tym samym energia elektryczna wytwarzana na Ukrainie będzie mogła być sprzedawana na rynku europejskim. Możliwość ta była omawiana ze wszystkimi europejskimi kolegami. Wicepremier, minister Finansów Bułgarii Asen Wasiliew wyraził gotowość włączenia do porządku obrad rządu dnia rozpatrzenia kwestii zakupu produkowanej przez nas energii elektrycznej” – powiedział Marczenko.

Jak wcześniej informowaliśmy, 16 marca europejska sieć operatorów systemów przesyłowych ENTSO-E rozpoczęła próbną synchronizację europejskiego kontynentalnego systemu energetycznego z systemami Ukrainy i Mołdawii. Kontynentalne europejskie systemy operacyjne wspierają stabilność ukraińsko-mołdawskiego systemu energetycznego po pozytywnym przeglądzie, który potwierdził, że pilna synchronizacja jest technicznie możliwa, wraz z szeregiem środków zapewniających bezpieczeństwo systemów energetycznych.

Ukraina ma wszelkie możliwości zwiększenia eksportu energii elektrycznej do krajów UE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-