Ukraina podpisała kontrakty na import czterech milionów ton węgla

Ukraina podpisała kontrakty na import czterech milionów ton węgla

Ukrinform
Ukraina podpisała kontrakty na import 4 mln ton węgla, a Ministerstwo Energetyki spodziewa się podpisania umów na kolejne dwa miliony ton.

Poinformował o tym wiceminister energetyki Maksym Nemczynow na antenie programu Wolność słowa Savika Szustera, donosi korespondent Ukrinformu.

„Sytuacja nie jest łatwa. Ale dzisiaj posiadamy kontrakty na import węgla na prawie cztery miliony ton. Spodziewamy się kontraktów na kolejne dwa miliony ton do końca obecnego sezonu grzewczego” – powiedział Nemczynow.

Zauważył, że mamy też własne kopalnie, które dostarczają węgiel. Zdaniem wiceministra, biorąc pod uwagę dostępność kontraktów i możliwość ich opłaty, system energetyczny Ukrainy powinien działać stabilnie.

Również Ministerstwo Energetyki liczy na energetykę jądrową: w tym sezonie grzewczym powinno działać czternaście z piętnastu reaktorów atomowych elektrowni jądrowych.

Jak informowaliśmy, według stanu na dzień 11 października dziewiętnaście bloków elektrociepłowni i rozdzielni centralnych elektrociepłowni o łącznej mocy 6,9 GW nie mogło pracować z powodu braku paliwa.

W ciągu tygodnia od dnia 4 października do dnia 11 października zapasy węgla na składach elektociepłowni zmniejszyły się prawie o 6,5% do 667 tysięcy ton. Zgodnie z zatwierdzonym przez Ministerstwo Energetyki harmonogramem gromadzenia paliwa jest to 3,9 razy mniej niż powinno znajdować się na składach elektrociepłowni według stanu na dzień 11 października bieżącego roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-