Eksport energii elektrycznej w zeszłym tygodniu spadł o 18,4%

Eksport energii elektrycznej w zeszłym tygodniu spadł o 18,4%

Ukrinform
Całkowity eksport energii elektrycznej w dniach 4 - 11 października 2021 roku wyniósł 87,3 mln kWh, czyli o 18,4% mniej niż w poprzednim tygodniu.

Według Ukrinformu informuje o tym NEK Ukrenergo.

Zwraca się uwagę, że średni dzienny eksport z elektrociepłowni „Wyspa Bursztyńska” w porównaniu z okresem 27 września – 3 października zmniejszył się o 24,5% – do 56,3 mln kWh, a z elektrociepłowni wchodzących w skład „JES Ukrainy” – o 4,3% do 31 mln kWh.

W zeszłym tygodniu nie realizowano importu energii elektrycznej. Ukrenergo zauważył, że od dnia 21 września nie odnotowano importu energii elektrycznej.

Jak informowaliśmy, w sierpniu 2021 roku w porównaniu z poprzednim miesiącem eksport energii elektrycznej spadł o 6,1% do 344,1 mln kWh, import wzrósł 21,9 razy do 27,1 mln kWh.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-