Rynek jest w stanie dywersyfikować import produktów naftowych - Ministerstwo Energetyki

Rynek jest w stanie dywersyfikować import produktów naftowych - Ministerstwo Energetyki

Ukrinform
W razie potrzeby ukraiński biznes jest w stanie zwiększyć produkcję produktów naftowych do wymaganych ilości w ciągu 10 dni, a tym samym zwiększyć ich przeładunek w portach i ich transport kolejowy.

Jak informuje Ukrinform, powołując się na posta Ministerstwa Energetyki na Facebooku, omówiono to podczas spotkania na temat stabilnych dostaw produktów naftowych na rynek ukraiński, któremu przewodniczył minister energetyki Herman Hałuszczenko.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, „Ukrzaliznycy”, Administracji Portów Morskich, producenci i handlowcy produktów naftowych i skroplonego gazu, wyspecjalizowane stowarzyszenia.

„Podczas spotkania producenci zapewnili, że mają wystarczający potencjał do zwiększenia produkcji produktów naftowych, moce produkcyjne będą potrzebowały około 10 dni na osiągnięcie wymaganych wielkości. Przedstawiciele „Ukrzaliznycy” i AMPU z kolei potwierdzili gotowość do zwiększenia wielkość transportu i przeładunku zasobów w razie potrzeby” – głosi komunikat.

Jakakolwiek prognozowana sytuacja dotycząca ograniczeń importowych nie powinna prowadzić do kryzysu na rynku, powiedziano w resorcie.

„Nasi producenci są gotowi do zwiększenia produkcji. Ministerstwo Energetyki jest również gotowe do szybkiej reakcji, aby nie pozostawić strategicznych przedsiębiorstw i konsumentów bez produktów naftowych” – podkreślił wiceminister energetyki Maksym Nemczynow.

Odrębnym obszarem zmniejszania zależności od importu produktów naftowych jest tworzenie rezerw ropy naftowej i produktów naftowych. Teraz Ministerstwo Energetyki wraz z Rezerwą Państwową i innymi centralnymi organami wykonawczymi, przy udziale specjalistów ze Wspólnoty Energetycznej, opracowują projekt ustawy „O rezerwach minimalnych ropy naftowej i produktów naftowych” – dodano w służbie prasowej.

Jak podawał Ukrinform, Białoruska Spółka Naftowa (BNK) nie potwierdziła jeszcze dostaw benzyny A-95 dla ukraińskich kontrahentów w czerwcu, poinformowano rano dnia 28 maja. Przyczyny tej decyzji nie zostały jeszcze określone, trwają negocjacje w sprawie dostaw.

W odpowiedzi na informację o zakończeniu dostaw białoruskiej benzyny na Ukrainę PSA „Ukrtatnafta” stwierdziła, że ​​może w pełni zrekompensować brak białoruskiej benzyny na rynku krajowym poprzez podwojenie własnych wielkości produkcji. Wcześniej „Ukrtatnafta” zabezpieczała do 43% krajowego rynku benzyny.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-