Prawie miliard hrywien otrzymano z prywatyzacji w I kwartale - FGIU

Prawie miliard hrywien otrzymano z prywatyzacji w I kwartale - FGIU

Ukrinform
Prawie 1 miliard hrywien trafił do budżetu państwa z tytułu przeprowadzonej prywatyzacji w I kwartale 2021 roku.

Jak podał Ukrinform, poinformowało o tym na Facebooku służba prasowa Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy.

Ogółem w oddziałach okręgowych Funduszu odbyło się 377 przetargów, w wyniku których faktycznie możliwe było znaczne zapełnienie skarbu państwa.

Fundusz dodał, że w marcu średnio ponad 4 przedsiębiorców uczestniczyło w przetargach prywatyzacyjnych i jak dotąd „jest to najbardziej efektywny miesiąc dla tego wskaźnika od początku bieżącego roku”.

„W rzeczywistości wartość aktywów, których aukcje Fundusz prowadził w okresie styczeń-marzec, przekracza miliard hrywien, ale kilku zwycięzców nie podpisało jeszcze umów sprzedaży i kupna aktywów. Mamy nadzieję, że tak się stanie w najbliższej przyszłości” - poinformowała służba prasowa Funduszu.

Jak podawał Ukrinform, 30 marca 2021 roku Rada Najwyższa przyjęła w drugim czytaniu w całości ustawę nr 4543, która odblokuje prywatyzację na dużą skalę.

Fundusz Mienia Państwowego będzie mógł w 2021 roku przyciągnąć do budżetu 12 mld hrywien na przejrzystych przetargach prywatyzacyjnych. Pierwsze aukcje dużej prywatyzacji odbędą się latem - powiedział prezes Funduszu Mienia Państwowego Dmytro Senniczenko, komentując przyjęcie ustawy przez Radę Najwyższą.

Senniczenko zapowiedział prywatyzację Zjednoczonej Kompanii Górniczo-Chemicznej, byłej fabryki „Bolszewik”, „Hotelu Prezydent”, a potem jeszcze znacznie więcej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-