Parlament odblokował dużą prywatyzację

Parlament odblokował dużą prywatyzację

Ukrinform
Rada Najwyższa w drugim czytaniu i w całości poparła ustawę, która odblokuje dużą prywatyzację.

Według korespondenta Ukrinformu 257 posłów zagłosowało za odpowiednim projektem ustawy nr 4543 „W sprawie zmiany rozdziału V „Postanowienia końcowe i przejściowe” Ustawy „O prywatyzacji majątku państwowego i komunalnego” o prywatyzacji dużych obiektów podlegających prywatyzacji.

Projekt znosi zakaz przeprowadzania przetargów z dużej prywatyzacji, który został wprowadzony w 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa.

Jak podawał Ukrinform, dnia 4 lutego 2021 roku parlament w pierwszym czytaniu poparł ustawę nr 4543 znoszącą ustanowiony w 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa zakaz przeprowadzania przetargów z dużej prywatyzacji. W tym roku Fundusz Mienia Państwowego planuje otrzymać z prywatyzacji 12 mld hrywien.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-