Ukraina może w tym roku przyciągnąć 5 miliardów dolarów inwestycji - Ministerstwo Gospodarki

Ukraina może w tym roku przyciągnąć 5 miliardów dolarów inwestycji - Ministerstwo Gospodarki

Ukrinform
Ministerstwo Gospodarki liczy, że w 2021 roku Ukraina przyciągnie 5 mld dolarów inwestycji.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, wiceminister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Irina Novikova powiedziała to na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Mały i średni biznes a Państwo”.

„Ten rok powinien stać się bardziej aktywny pod względem inwestycji, widzimy zainteresowanie. Jest optymistyczna nadzieja na 5 miliardów” - powiedziała Novikova.

Jak podawał Ukrinform, łączna kwota skumulowanych bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Ukrainie wynosi 49 miliardów dolarów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-