Pomimo pandemii, obroty handlowe między Ukrainą a Malezją rosną

Pomimo pandemii, obroty handlowe między Ukrainą a Malezją rosną

Ukrinform
Handel między Malezją a Ukrainą przez 9 miesięcy 2020 roku wzrósł o 6,4% i wyniósł 310 mln dolarów pomimo pandemii koronawirusa.

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Malezji na Ukrainie Raja Reza Raja Zaib Shah powiedział o tym w wywiadzie dla Ukrinformu.

„Pomimo COVID-19 dwustronna wymiana handlowa między Malezją a Ukrainą w 2020 roku wzrosła o 6,4%. Na przykład od stycznia do września 2020 roku nasz całkowity obrót wyniósł 310 milionów dolarów. Myślę, że COVID-19 nie wpływa na nasz handel i biznes. Dlatego to dobra wiadomość!” - powiedział Raja Reza Raja Zaib Sha.

Według ambasadora ukraińskie produkty rolne weszły na rynek malezyjski na dużą skalę. „Na przykład Ukraina jest obecnie największym dostawcą oleju słonecznikowego i suszonego groszku w Malezji. Ukraina jest drugim co do wielkości dostawcą pszenicy i suszonych roślin strączkowych do Malezji. W ciągu ostatnich dwóch lat Ukraina po raz pierwszy wyeksportowała owoce (jabłka) i jagody do Malezji oraz oczywiście czekoladę i miód. Malezja bardzo dobrze zna wasze produkty rolno-spożywcze” - powiedział ambasador.

Olej palmowy pozostaje numerem 1 w malezyjskim eksporcie na Ukrainę. „Cieszymy się, że Ukraina jest obecnie czwartym co do wielkości nabywcą oleju palmowego wśród krajów europejskich po Holandii, Włoszech i Hiszpanii” - powiedział ambasador.

Odnosząc się do perspektyw rozwoju handlu bilateralnego, dodał, że Malezja jest zainteresowana dostawami produktów elektronicznych na Ukrainę, która stanowi już około 16% jej eksportu do naszego kraju, a także produktów IT. Z kolei dla strony ukraińskiej nowymi produktami, które chcieliby dostarczyć do Malezji, jest mięso drobiowe, w szczególności kurczak.

Raja Reza Raja Zaib Sha zwrócił również uwagę, że posiedzenie Wspólnego Komitetu ds. Handlu może stać się ważnym wydarzeniem. Według niego wiceminister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ukrainy Taras Kaczka wyraził chęć wyjazdu strony ukraińskiej do Malezji w celu wzięcia udziału w takim spotkaniu.

Ambasador przypomniał, że w pierwszej internetowej konferencji biznesowej Malezji i Ukrainy w październiku zestłego roku wzięli udział przedstawiciele 300 malezyjskich i ukraińskich firm. „Moim zdaniem to forum to jedna z historii sukcesu w 2020 roku. Potwierdził to minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba. Mam nadzieję, że w wyniku tej internetowej konferencji odbędą się inne wydarzenia” - powiedział Raja Reza Raja Zaib Sha.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-