Sprzedaż netto walut obcych przez banki osiągnęła w tym roku 104 miliony dolarów - Danyłyszyn

Sprzedaż netto walut obcych przez banki osiągnęła w tym roku 104 miliony dolarów - Danyłyszyn

Ukrinform
Sprzedaż netto walut obcych przez banki od początku 2021 roku wyniosła 104 mln USD.

Według Ukrinformu, prezes Rady Narodowego Banku Ukrainy Bohdan Danyłyszyn napisał o tym na swoim profilu na Facebooku.

„Od początku lutego na rynku walutowym gotówkowym nadal dominuje popyt na waluty obce - sprzedaż netto walut obcych przez banki od początku roku wyniosła 104 mln USD” - napisał Danyłyszyn.

Według niego międzynarodowe rezerwy NBU na dzień 16 lutego 2021 roku wynosiły 28,5 mld USD, wielkość środków rządowych w walucie obcej - 1,4 mld USD, co wystarczy na spłatę długu publicznego w walucie obcej, do końca lutego wyniesie ona 128 mln USD, w marcu - 905 mln USD.

Jak podawał Ukrinform, rezerwy walutowe NBU na dzień 1 lutego wyniosły 28,821 mld USD. W 2020 roku NBU kupił 4,93 mld USD i sprzedał  3,89 mld USD, tj. zakup netto walut obcych wyniósł 1,038 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-