Ukraina może otrzymać 90 mln dolarów pożyczki z Banku Światowego na szczepienia przeciwko COVID

Ukraina może otrzymać 90 mln dolarów pożyczki z Banku Światowego na szczepienia przeciwko COVID

Ukrinform
Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia i Bank Światowy pracują nad kwestią możliwej realizacji projektu „Reakcja kryzysowa na COVID-19 i szczepienia na Ukrainie”, który przewiduje kredyt dla Ukrainy w wysokości $ 90 milionów.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów, podał Ukrinform.

„Ministerstwo Finansów wspiera inicjatywy Banku Światowego w zakresie realizacji wspólnego projektu z Ministerstwem Zdrowia w zakresie reagowania kryzysowego na COVID-19 i szczepień na Ukrainie. Należy jednak rozumieć, że są to fundusze kredytowe, więc ich koncentracja powinna być uzasadniona i racjonalna. Ponadto musimy maksymalnie wywiązywać się ze wszystkich zobowiązań, aby poprawić mikroklimat inwestycyjny na Ukrainie ”- powiedział wiceminister finansów Roman Ermoliczew.

Tak więc, jak podała służba prasowa, na spotkaniu przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Zdrowia i Banku Światowego poruszono kwestię wsparcia ochrony zdrowia w zakresie szczepień przeciwko COVID-19, które przewiduje uzupełnienie funduszu ogólnego budżetu państwa. Chodzi o to, że wskaźnik wydajności określi procent osób zagrożonych, które otrzymały szczepionkę COVID-19 przy odpowiedniej liczbie dawek.

Tak więc pod warunkiem zaszczepienia 10 milionów zagrożonych osób Ukraina będzie mogła otrzymać odszkodowanie w wysokości 30 milionów dolarów - podkreśliło ministerstwo.

„Na podstawie wyników spotkania postanowiono kontynuować rozmowy w sprawie realizacji tego projektu i wdrażania w przyszłości wszystkich procedur związanych ze szczepieniami na Ukrainie” - czytamy w komunikacie.

Jak podawał Ukrinform, w lutym Ukraina otrzyma pierwsze 117000 dawek szczepionki BioNTech / Pfizer z globalnej inicjatywy COVAX. Łącznie w ramach COVAX Ukraina powinna otrzymać 8 mln dawek szczepionki, co wystarczy na zaszczepienie 4 mln osób, gdyż szczepionka jest podawana dwukrotnie.

Ukraina podpisała także kontrakt z chińską firmą Sinovac Biotech na dostawę 1,9 mln dawek szczepionki. Lekhim SA jest autoryzowanym przedstawicielem Sinovac Biotech na terytorium Ukrainy.

Dodatkowo Ukraina ma podpisać w najbliższym czasie kontrakty na dostawę 12 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki te zostały opracowane przy udziale firm AstraZeneca (Wielka Brytania i Oxford University) i NovaVax (USA) i są produkowane na podstawie umów licencyjnych w obiektach Serum Institute (Indie). Dostawy szczepionek będą realizowane na podstawie umowy pomiędzy Serum Institute a Crown Agents, która została określona przez rząd Ukrainy na zakup szczepionki przeciwko koronawirusowi.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-