Rząd w budżecie państwa na 2021 zwiększył pomocy rolnikom

Rząd w budżecie państwa na 2021 zwiększył pomocy rolnikom

Ukrinform
Gabinet Ministrów Ukrainy w budżecie państwa na 2021 rok przeznaczył 4,7 mld hrywien na wsparcie kompleksu rolno-przemysłowego - o 700 mln więcej niż w 2020 roku.

Jak podaje Ukrinform, informuje o tym infografika na stronie Ministerstwa Finansów Ukrainy.

Tak więc rząd w 2021 roku przewidział udzielenie pomocy publicznej na programy: obniżenie kosztów zakupu maszyn i urządzeń rolniczych; tańsze pożyczki; rozwój gospodarstw; rozwój hodowli żywca; rozwój ogrodnictwa, uprawa winorośli i chmielu; kontynuacja wsparcia w ramach programu 5-7-9% (około 60% pożyczek w ramach programu); wspieranie i rozwój prywatnych systemów melioracyjnych, a także udzielanie dotacji państwowych na rozwój państwowych systemów melioracyjnych.

Przewiduje się, że pomoc w ramach tych programów otrzyma około 9000 przedsiębiorstw rolnych.

Jak podawał Ukrinform, dnia 19 lutego 2020 roku Rada Ministrów wskazała 8 głównych kierunków rozwoju w rolniczym sektorze gospodarki, na które w tym roku zostanie przeznaczone 4 mld UAH dotacji państwowych.

Według ministra rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ihora Petraszko w 2020 roku poziom wsparcia dla rolników utrzymał się na poziomie 4 mld hrywien. W szczególności wypłacono 1,05 mld UAH w ramach „Obniżenia kosztów kredytów”; w ramach programu „Rekompensata kosztów maszyn rolniczych” - 1,46 mld UAH; w ramach programu „Wsparcie rolnictwa” - 132,9 mln UAH; w ramach programu „Ogrodnictwo, uprawa winorośli i chmielu” - 290 mln UAH; w ramach programu „Hodowla i przetwórstwo” - 1,041 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-