W związku z pandemią praca misji MFW na Ukrainie może zostać przedłużona

W związku z pandemią praca misji MFW na Ukrainie może zostać przedłużona

Ukrinform
Wszystkie zaplanowane spotkania misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), które rozpoczęły się 21 grudnia, przebiegały pomyślnie, ale ze względu na zdalny charakter misji i święta noworoczne może to potrwać trochę dłużej.

Według Ukrinformu, zastępca dyrektora wykonawczego MFW Władysław Raszkowan napisał o tym na swojej stronie na Facebooku.

„Biorąc pod uwagę nadchodzące święta misja rozpoczęła się w poniedziałek 21 grudnia, trwała 3 dni do 23 grudnia i będzie kontynuowana po zakończeniu świąt noworocznych. Średnio misja trwa pełne 10-12 dni roboczych (czyli nieco ponad 2 tygodnie kalendarzowe). Jednak zdalny charakter misji, a także różnica czasu wynosząca 7 godzin między Waszyngtonem a Kijowem, pozostawia tylko 4-5 godzin pracy dziennie zamiast 8-10 godzin pracy w Kijowie podczas zwykłej misji, więc nie wykluczam, że misja ta może być trochę dłużej” - napisał Raszkowan.

Według niego nie należy się teraz spodziewać żadnych komunikatów o zakończeniu misji ani wiązać braku informacji z jakimikolwiek problemami.

„Postęp w negocjacjach jest informacją poufną, dlatego nigdy nie przekazuję jej publicznie i nie odpowiadam, jak idzie misja. Mogę tylko powiedzieć, że wszystkie zaplanowane spotkania, zarówno na najwyższym, jak i eksperckim szczeblu, odbywały się w przeciągu trzech dni i przebiegały pomyślnie" - podkreślił Raszkowan.

Jak podawał Ukrinform, 21 grudnia misja MFW prowadzi zdalne konsultacje w związku z pandemią koronawirusa.

Dnia 9 czerwca Rada Dyrektorów MFW zatwierdziła nowy program Stand-By dla Ukrainy, przeznaczony na 18 miesięcy, z łącznym dofinansowaniem w wysokości 5 miliardów dolarów. Ukraina otrzymała 12 czerwca pierwszą transzę w wysokości 2,1 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-