Narodowy Bank Ukrainy utrzymał stopę dyskontową na poziomie 6%

Narodowy Bank Ukrainy utrzymał stopę dyskontową na poziomie 6%

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy zdecydował się nie zmieniać stopy dyskontowej i pozostawić ją na poziomie 6%.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to na konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Kyrył Szewczenko.

„Zarząd Narodowego Banku Ukrainy zdecydował o pozostawieniu stopy dyskontowej na niezmienionym poziomie 6% w skali roku” - powiedział Szewczenko.

Jak podawał Ukrinform, obniżka stopy dyskontowej do 6% została dokonana decyzją Zarządu Narodowego Banku Ukrainy z dnia 12 czerwca 2020 roku.

W kwietniu stopa dyskontowa została obniżona do 8%, w marcu - do 10%, 31 stycznia - do 11%. Ponadto stopa dyskontowa była regularnie obniżana w 2019 roku. Dnia 25 kwietnia ubiegłego roku NBU po raz pierwszy od 2 lat obniżył stopę dyskontową o 0,5% - do 17,5% w skali roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-