Udział inwestycji unijnych przekracza 70 procent w 20 obwodach - Stefanyszyna

Udział inwestycji unijnych przekracza 70 procent w 20 obwodach - Stefanyszyna

Ukrinform
Udział inwestycji z krajów Unii Europejskiej w całkowitym wolumenie inwestycji bezpośrednich w 20 obwodach Ukrainy przekracza 70 procent.

Stwierdziła Wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefanyszyna podczas debaty przez Skype w czasie publicznej dyskusji „Eurokarta Ukrainy-2. Ocena integracji europejskiej obwodów” - informuje korespondent Ukrinformu.

„W 20 obwodach Ukrainy udział inwestycji z krajów Unii Europejskiej w całkowitym wolumenie inwestycji bezpośrednich przekracza 70 proc. Oznacza to, że nasza gospodarka i cały kraj już teraz zmierzają w kierunku zachodniego świata” - powiedziała Stefanyszyna.

Podkreśliła również, że mieszkańcy Wschodu i Południa nie zawsze wiedzą o swoich sukcesach w integracji europejskiej i często nie wiążą pozytywnych zmian w tych regionach z europejskim kursem Ukrainy. W tym kontekście Stefanyszyna zauważyła, że ​​stawia to również zadanie władzom lokalnym, aby lepiej informować o zaletach integracji europejskiej.

Wicepremier zaznaczyła również, że gdy Rząd mówi o rozpoczęciu negocjacji z UE w sprawie przystąpienia Ukrainy do Europejskiego Zielonego Porozumienia, jest to odzwierciedleniem postulatu społeczeństwa ukraińskiego o czyste ulice, efektywną gospodarkę odpadami, dostęp do jakościowej infrastruktury, a nie tylko piękne hasła polityczne.

Jak informowaliśmy, 22 szczyt Ukraina - UE zaplanowano na dzień 1 października w Brukseli, na którym Kijów będzie dążył do porozumienia w sprawie rozpoczęcia prac nad aktualizacją handlowej części umowy stowarzyszeniowej i potwierdzeniem uznania europejskich aspiracji.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-