Uruchomiono drugą jednostkę Taszłyńskiej HAES

Uruchomiono drugą jednostkę Taszłyńskiej HAES

zdjęcie
Ukrinform
Po zakończeniu remontu oddano do użytku drugi blok Taszłyńskiej HAES , będący częścią kompleksu energetycznego południowo-ukraińskiej elektrowni jądrowej (JUAES).

Jak podawał Ukrinform, poinformowano o tym na stronie JUAES.

Jednostka została podłączona dnia 7 września po zakończeniu corocznego planowego remontu, który trwał 22 dni. W tym czasie prowadzono prace konserwacyjne z hydrogeneratorem i turbiną wodną, przywrócono integralność betonowej okładziny tuneli wodociągowych. Uruchomienie drugiej jednostki zakończyło kampanię naprawczą w roku 2020 w Taszłyńskiej HAES.

Jak informowaliśmy, Taszłyńska HAES jest jednym z elementów południowo-ukraińskiego kompleksu energetycznego, który jest jedynym przedsiębiorstwem na Ukrainie ze zintegrowanym wykorzystaniem podstawowych zasobów jądrowych, a także hydro-manewrowalnych i szczytowo-pompowych. Głównym celem elektrowni jest wytwarzanie energii elektrycznej na pokrycie wieczornych i porannych szczytów zużycia.

Budowa elektrowni rozpoczęła się w 1981 roku. Pierwsza jednostka hydroelektryczna Taszłyńskiej HAES została uruchomiona 14 września 2006 roku, druga jednostka hydroelektryczna - dnia 21 lipca 2007 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-