S&P potwierdził rating Ukrainy na poziomie „B / B” z prognozą „stabilną”

S&P potwierdził rating Ukrainy na poziomie „B / B” z prognozą „stabilną”

Ukrinform
Międzynarodowa agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowe ratingi Ukrainy w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie „B” z prognozą stabilności – informuje „Prajm”, powołując się na dane agencji, donosi Ukrinform.

Eksperci spodziewają się, że PKB Ukrainy spadnie o 6% w 2020 roku i wzrośnie o 4% w 2021 roku. Ponadto S&P prognozuje wzrost gospodarki Ukrainy w latach 2022-2023 o 3% rocznie.

„Ratingi kredytowe Ukrainy odzwierciedlają niskie dochody na mieszkańca, a także trudne otoczenie instytucjonalne i sytuację polityczną. Poprawa jakości polityki makroekonomicznej od 2015 r., a także zwiększenie rezerw walutowych są pozytywnymi czynnikami ratingowymi. Trwająca realizacja programu reform, który zapewnia rządowi dostęp do pożyczek na rynku kapitałowym, a także preferencyjnego finansowania udzielanego przez międzynarodowe instytucje finansowe, ma również pozytywny wpływ na ratingi państw” - czytamy w komunikacie S&P.

S&P spodziewa się, że gospodarka Ukrainy zmniejszy się o 6% w 2020 r., a potem w 2021 r. odbuduje się dzięki popytowi krajowemu.

Agencja pisze, że może rozważyć podniesienie ratingów Ukrainy w przyszłym roku, jeśli uzna, że ​​konsolidacja finansów publicznych będzie szybsza niż obecnie prognozuje.

„Możemy obniżyć ocenę kraju, jeśli zakłócenia w finansowaniu poprzez programy koncesyjne lub rynki kapitałowe w następnym roku podważą zdolność rządu do wywiązania się ze zobowiązań w zakresie obsługi zadłużenia” - dodał S&P.

Jak wcześniej informował Ukrinform, międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła długoterminowy rating Ukrainy w walucie obcej na poziomie „B” ze stabilną perspektywą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-