Prezydent zapewnił kierownictwo EBOiR o niezależności Narodowego Banku Ukrainy

Prezydent zapewnił kierownictwo EBOiR o niezależności Narodowego Banku Ukrainy

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił kierownictwo Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, że wraz z powołaniem Kyryła Szewczenki na prezesa Narodowego Banku Ukrainy polityka NBU pozostanie skuteczna i niezależna.

Powiedział to podczas rozmowy telefonicznej z pełniącym obowiązki prezesa EBOiR Jurgenem Rigterinkiem i wiceprezesem EBOiR Alanem Piyu, podała służba prasowa głowy państwa.

„Chcę zapewnić, że NBU pozostanie w przyszłości niezależną instytucją i będzie prowadzić zrównoważoną politykę pieniężną” - powiedział Prezydent.

Zełenski powiedział jednocześnie, że Ukraina konsekwentnie wspiera współpracę z partnerami międzynarodowymi, w szczególności z MFW i Bankiem Światowym. Według niego rząd pracuje nad spełnieniem warunków otrzymania drugiej transzy kredytu MFW i UE.

Ponadto szef państwa zaznaczył, że Ukraina z sukcesem powróciła na zewnętrzny rynek kapitałowy - Ministerstwo Finansów pozyskało 2 mld dolarów, co jego zdaniem świadczy o zaufaniu inwestorów do kraju.

Jednocześnie Zełenski zaznaczył, że pomimo pandemii koronawirusa, której pokonanie stało się dla Ukrainy dużym wyzwaniem, ukraiński rząd nadal wprowadza zmiany, aby szybko powrócić do wzrostu gospodarczego. „Naprawdę chcemy zmian ze względu na Ukraińców, cieszę się, że widać to z daleka” - zaznaczył Prezydent.

Jak informował Ukrinform, Rada Najwyższa, na wniosek Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, 16 lipca 2020 roku powołała Kyryła Szewczenkę na stanowisko prezesa Narodowego Banku Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-