Ustawa o budżecie na wojsko w 2021-USA ponownie przeznaczą 250 mln USD na Ukrainę

Ustawa o budżecie na wojsko w 2021-USA ponownie przeznaczą 250 mln USD na Ukrainę

Ukrinform
Izba Reprezentantów USA przygotowała projekt budżetu wojskowego na 2021 r., który przewiduje dodatkowe 250 mln USD na obronę dla Ukrainy.

Jest to zapisane w streszczeniu tekstu dokumentu, opublikowanym na stronie internetowej Komitetu Sił Zbrojnych Amerykańskiej Izby Reprezentantów.

„Komitet w ramach programu „Inicjatywa na rzecz pomocy Ukrainie w dziedzinie bezpieczeństwa (USAI)” przekazuje Ukrainie 250 mln USD, które zapewnią wsparcie i pomoc dla Sił Zbrojnych Ukrainy, z czego 50 mln USD trzeba przeznaczyć tylko na sprzęt obronny” - mówi ustawa.

Ponadto zostanie przedłużony zakaz finansowania wszelkiej działalności, jaka uznaje suwerenność Federacji Rosyjskiej nad Krymem.

Utrzymują się również ograniczenia współpracy wojskowej z Rosją, które jednak nie dotyczą dwustronnego dialogu wojskowego w celu zmniejszenia ryzyka konfliktu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-