Zełenski zaprosił bawarski biznes do inwestowania na Ukrainie

Zełenski zaprosił bawarski biznes do inwestowania na Ukrainie

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zaprosił bawarski biznes do inwestowania na Ukrainie.

Powiedział to 15 lutego podczas spotkania z premierem Bawarii Markusem Söderem w kuluarach 56 Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, poinformowała służba prasowa głowy państwa.

„Przyjęliśmy wiele przepisów związanych z fiskalizacją i deofszoryzacją. Ponadto ustawy mające na celu przyciągnięcie inwestycji, na przykład Ustawa o koncesji”, powiedział Prezydent.

Zełenski powiedział także Söderowi o postępach reform mających na celu poprawę klimatu biznesowego, a także zaprosił bawarski biznes do skorzystania z możliwości inwestycyjnych, jakie otwierają się na Ukrainie.

Jak zauważono w BP, rozmówcy zgodzili się na rozwój współpracy międzyregionalnej i rozszerzenie współpracy między miastami partnerskimi Ukrainy i Bawarii.

Podczas spotkania strony omawiały sytuację w Donbasie.

„Chcemy zakończeniaa wojny, dlatego jesteśmy przede wszystkim zainteresowani realizacją Porozumień mińskich”, podkreślił Zełenski.

Służba prasowa prezydenta dodała, że ​​Zełensky zaprosił delegację Bawarii do złożenia wizyty na Ukrainie.

Jak informowaliśmy, Prezydent Wołodymyr Zełenski w dniach 14-15 lutego przebywał z wizytą roboczą w Niemczech, gdzie brał udział w 56 Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-