Sprzedaż firmy Motor Sicz chińskim firmom: AMKU nie wyznaczył jeszcze terminu rozpatrzenia sprawy

Sprzedaż firmy Motor Sicz chińskim firmom: AMKU nie wyznaczył jeszcze terminu rozpatrzenia sprawy

Ukrinform
Komitet Antymonopolowy Ukrainy (AMKU) nie wyznaczył jeszcze terminu rozpatrzenia sprawy sprzedaży akcji AO „Motor Sicz” chińskim firmom.

Taka była odpowiedź Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na pytanie zadane przez korespondenta Ukrinformu.

„Tak, termin rozprawy dotyczący firmy „Motor Sicz” został przełożony. O ile nam wiadomo, jest jeszcze dużo czasu, dlatego data rozpatrzenia sprawy przez Komitet nie jest jeszcze znana”, powiedziano w AMKU.

Jak stwierdził dyrektor koncernu „Ukroboronprom” Aiwaras Abromawiczus pod koniec listopada 2019 roku, chińska firma Skyrizon nabyła już ponad 50% udziałów w fabryce zaporoskiej firmy „Motor Sicz”. 21 listopada okazało się, że Ukroboronprom odwołał się do Komitetu Antymonopolowego z prośbą rozpatrzenia tej kwestii w ciągu dwóch miesięcy.

13 grudnia 2019 roku, podczas rozmowy z dziennikarzami, honorowy prezes AO „Motor Sicz”, Wiaczesław Bogusław, potwierdził, że sprzedał akcje spółki chińskiej firmie za pośrednictwem giełdy. Według niego, wraz z zakupem udziałów, Chińczycy zobowiązali się do zainwestowania 250 milionów dolarów w zakład w ciągu dwóch lat.

USA sprzeciwiły się nabyciu akcji „Motor Sicz”. Argumentowali, że pomogłoby to w rozbudowywaniu chińskich sił zbrojnych.

PAO „Motor Sicz” jest jednym z największych na świecie producentów silników do samolotów, a także przemysłowych turbin gazowych. Produkty firmy są dostarczane do ponad 100 krajów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-