Od początku dnia okupanci dwukrotnie zrywali rozejm, ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Od początku dnia okupanci dwukrotnie zrywali rozejm, ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 30 kwietnia, w rejonie operacji Połączonych Sił zbrojne Federacji Rosyjskiej sześciokrotnie naruszyły zawieszenie broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W pobliżu miejscowości Krasnohoriwka wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 120 mm, zakazanych przez porozumienia mińskie. W pobliżu wsi Pisky rosyjscy najeźdźcy dwukrotnie strzelali z granatników i broni strzeleckiej, a na przedmieściach Awdijiwki - z automatycznych granatników. W rejonie osady Szyrokino formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej dwukrotnie otworzyły ogień z ciężkich granatników przeciwpancernych i z broni strzeleckiej”- czytamy w oświadczeniu.

W minionym dniu wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie było strat bojowych.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem na godzinę 7 rano, 1 maja, odnotowano dwa naruszenia zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne.

W pobliżu miejscowości Nowohorodskie wróg otworzył ogień z przeciwpancernych automatycznych ciężkich granatników. W rejonie Wodjanego przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego rosyjskie siły okupacyjne zrzuciły VOG-17 na pozycje ukraińskiej armii.

W wyniku ostrzału wroga jeden żołnierz Połączonych Sił został ranny. Bezzwłocznie udzielono mu pomocy medycznej. Stan zdrowia rannego jest zadowalający.

„Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie operacji Połączonych Sił i zachowują zawieszenie broni” – podkreślono w sztabie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-