Okupanci w Donbasie wczoraj 8 razy naruszyli zawieszenie broni – zginął jedne ukraiński żołnierz

Okupanci w Donbasie wczoraj 8 razy naruszyli zawieszenie broni – zginął jedne ukraiński żołnierz

Ukrinform
2 lutego na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich odnotowano 8 naruszeń zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Szumy – z broni snajperskiej,

w pobliżu miejscowości Piwdenne – z moździerzy kalibru 120 mm oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Krymskie – z granatników,

w pobliżu miejscowości Zaicewe - z automatycznych granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Pawłopil - z automatycznych granatników i przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Wodjane – z broni snajperskiej.

„W wyniku ostrzału snajperskiego w pobliżu miejscowości Szumy, ciężko ranny został żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy. Obrońcy zapewniono pomoc medyczną, ale niestety nie udało się go uratować. Dowództwo Sił Połączonych składa szczere i głębokie kondolencje rodzinom i przyjaciołom poległego żołnierza” – napisano.

Ponadto, w pobliżu miejscowości Awdijiwka, wrogi UAV przeleciał nad linią demarkacyjną, zrzucając dwa pociski VOG-17 w pobliżu pozycji OSP. Dron wroga został zneutralizowany.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni i użyciu min przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Okupanci w Donbasie od początku dnia nie naruszyli zawieszenia broni.

„Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-