Okupanci wczoraj w Donbasie 7 razy naruszyli zawieszenie broni – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Okupanci wczoraj w Donbasie 7 razy naruszyli zawieszenie broni – jeden ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
25 stycznia na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich odnotowano 7 naruszeń zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z moździerzy kalibru 120 mm, z przeciwpancernych systemów rakietowych, z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Chutor Wilnyj - z automatycznych granatników, z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z innej broni strzeleckiej.

„W wyniku ostrzału jeden ukraiński żołnierz został ranny. Żołnierz został niezwłocznie przewieziony do placówki medycznej, gdzie zapewniono mu niezbędną pomoc medyczną” - poinformował sztab.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid":

2 razy w pobliżu miejscowości Taramczuk – z automatycznych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Pawłopil – z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Wodjane (Pryazowie) – z granatników i z broni strzeleckiej.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o naruszeniu zawieszenia broni przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni.

Okupanci w Donbasie od początku dnia nie naruszyli zawieszenia broni

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-