OBWE odkryła 22 niewycofanych „Gradów” w okupowanym obwodzie ługańskim

OBWE odkryła 22 niewycofanych „Gradów” w okupowanym obwodzie ługańskim

Ukrinform
SMM OBWE wykryła 22 wyrzutnie rakietowe „Grad”, które były rozmieszczone w okupowanej części obwodu ługańskiego z naruszeniem linii wycofania.

Poinformowano o tym w opublikowanym 18 stycznia codziennym raporcie Specjalnej Misji Monitorującej OBWE na Ukrainie (SMM) nr 12/2021, podaje Ukrinform.

Według raportu niewycofane Grady (BM-21 Grad, 122 mm) były odkryte w pobliżu miejscowości Krasnolucki. Patrol misji zauważył ich 16 stycznia.

Ponadto w okupowanej części obwodu donieckiego , w pobliżu miejscowości Illiniwka, obserwatorzy SMM znaleźli trzy działa przeciwpancerne (MT-12 "Rapira", 100 mm). Zostały również umieszczone z naruszeniem linii wycofania.

Przypomnijmy, Specjalna Misja Monitorująca OBWE w okresie od 15 do 17 stycznia odnotowała w Donbasie 91 naruszeń zawieszenia broni , w tym 83 - w obwodzie donieckim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-