Ukraina awansowała w rankingu najpotężniejszych armii świata

Ukraina awansowała w rankingu najpotężniejszych armii świata

Ukrinform
Międzynarodowa firma Global Firepower, która corocznie plasuje najlepsze armie świata, zajęła w tym roku Ukrainę na 25. miejscu (między Wietnamem a Tajlandią).

Jak donosi Ukrinform, napisano na stronie internetowej firmy.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmują Stany Zjednoczone Ameryki.

Rosja jest na drugim miejscu, a Chiny zamykają pierwszą trójkę.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również Indie, Japonia, Korea Południowa, Francja, Wielka Brytania, Brazylia i Pakistan.

W rankingu ocenianych jest łącznie 138 krajów.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku, według danych Global Firepower Index, Siły Zbrojne Ukrainy zajęły 27. miejsce pod względem zdolności bojowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-