Okupanci 9 razy prowokowali ukraińskie wojsko w Donbasie – strzelano z granatników

Okupanci 9 razy prowokowali ukraińskie wojsko w Donbasie – strzelano z granatników

Ukrinform
9 grudnia odnotowano 9 naruszenia zawieszenia broni na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

3 razy w pobliżu miejscowości Tałakiwka - z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Wodjane - z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Awdijwka - z automatycznych granatników.

Prowokacyjne działania rosyjskich sił okupacyjnych nie zagrażały życiu i zdrowiu ukraińskich obrońców, więc nie odpowiadano ogniem.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń w walce.

"Wróg użył kwadrokoptera UAV”.

Wśród ukraińskich obrońców nie ma strat bojowych ani obrażeń w wyniku strzałów wroga.

Ponadto, nasi obrońcy ujawnili fakt wyposażania pozycji w pobliżu miejscowości Wodjane i Ługańskie. W pobliżu tego ostatniego wróg dokonał trzech detonacji za pomocą ładunków rozminowujących.

Wyzywające i podstępne działania rosyjskich sił okupacyjnych zostały natychmiast zgłoszone OBWE za pośrednictwem Wspólnego Centrum Monitorowania i Koordynacji Zawieszenia Broni oraz stabilizacji linii demarkacyjnej.

"Od początku dzisiejszego dnia, czyli 10 grudnia, w rejonie odpowiedzialności jednostek ukraińskich nieprzyjaciel naruszył zawarte porozumienia w pobliżu Marinki – z broni strzeleckiej" - poinformował sztab.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-