Nieprzyjacielski snajper zranił żołnierza OSP w okolicy miejscowości Ługańskie

Nieprzyjacielski snajper zranił żołnierza OSP w okolicy miejscowości Ługańskie

Ukrinform
4 grudnia oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej i jej najemnicy dwukrotnie naruszyły porozumienia osiągnięte podczas spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej 22 lipca 2020 roku - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Wodjane - z systemów artyleryjskich kalibru 122 mm i z moździerza kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Ługańskie - z broni snajperskiej.

W wyniku ostrzału snajperskiego wroga ranny został ukraiński żołnierz. Żołnierzowi udzielono pierwszej pomocy i ewakuowano do placówki medycznej.

Od początku obecnego dnia 5 grudnia wróg raz naruszył zawieszenie broni:

w pobliżu miejscowości Szumy – z automatycznych granatników, z ręcznych granatników przeciwpancernych i z broni strzeleckiej. Ostrzał nie zagrażał życiu i zdrowiu ukraińskich obrońców, dlatego nie odpowiadano ogniem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-