Okupanci zrywali rozejm w pobliżu siedmiu osad, zginął żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Okupanci zrywali rozejm w pobliżu siedmiu osad, zginął żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej dziewięć razy naruszyły zawieszenie broni w Donbasie.

Poinformowało centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Wróg strzelał na nasze pozycje z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, granatników, bojowych wozów piechoty, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej. Personel wojskowy Sił Połączonych zdecydowanie reagował na ostrzał wroga i kontroluje sytuację na linii demarkacyjnej. Nasi żołnierze są zawsze przygotowani na walkę i natychmiast reagują na możliwe zagrożenia z dowolnego kierunku”- czytamy w raporcie.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz", niedaleko Nowotaszkiwska, wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 120 mm, a w pobliżu miejscowości Krymskie - z moździerzy kalibru 82 mm, granatników i karabinów maszynowych. W pobliżu miejscowości Wilnyj - agresor używał także karabinów maszynowych dużego kalibru i automatycznych granatników.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", w okolicy miejscowości Hnutowe, wróg dwukrotnie otworzył ogień z moździerzy kalibru 82 mm i granatników. Z karabinów maszynowych i granatników różnych systemów, agresor dwukrotnie ostrzelał ukraińskie umocnienia w pobliżu miejscowości Pawłopil. Ponadto najeźdźcy strzelali z broni BMP w okolicy miejscowości Lebiedinskie a w rejonie miejscowości Wodjane używali granatników przeciwpancernych.

W ciągu minionego dnia w wyniku ostrzału wroga zginął jeden ukraiński żołnierz, drugi został ranny. Dowództwo Sił Połączonych składa głębokie i szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom poległego bohatera oraz życzy rannemu żołnierzowi szybkiego powrotu do zdrowia.

W celu odparcia i powstrzymania zbrojnej agresji wroga ukraińscy żołnierze wykorzystywali broń strzelecką. Odpowiedź była adekwatna - po czym wróg zaprzestał działalności.

Od początku bieżącego dnia formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej 4 razy łamały zawieszenie broni.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz", pod Majorskiem, nieprzyjaciel użył broni zabronionej porozumieniami mińskimi i strzelał na stanowiska Sił Zbrojnych Ukrainy z moździerzy kalibru 120 mm.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" do obrońców Marinki agresor dwukrotnie strzelał z granatników różnych systemów oraz karabinów maszynowych. A w okolicy miejscowości Lebiedinskie - z granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej.

Jednostki ukraińskie działały adekwatnie do sytuacji i podjęły niezbędne kroki w celu stłumienia agresji wroga. W odpowiedzi na wrogi ogień Siły Połączone tłumiły wszelkie prowokacje.

Według dostępnych informacji na dzień dzisiejszy nie ma strat wśród ukraińskich żołnierzy.

Sytuacja na obszarze działania Sił Połączonych pozostaje pod kontrolą.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-