Misja OBWE potwierdziła wycofanie sił w Petriwsku

Misja OBWE potwierdziła wycofanie sił w Petriwsku

Ukrinform
Specjalna misja obserwacyjna OBWE na Ukrainie otrzymała powiadomienie od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy i rosyjskich sił zbrojnych w Donbasie, że wycofanie sił i środków w w rejonie miejscowości Petriwske zostało zakończone.

Zgłoszono to na stronie internetowej OBWE.

„12 listopada misja otrzymała list od formacji zbrojnych z terenów pozarządowych obwodu donieckiego z informacją, że zakończyły one wycofanie sił i środków z uzgodnionego miejsca w rejonie miejscowości Petriwske. 13 listopada SMM otrzymał dwie notatki ustne od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy. W pierwszej podano, że Siły Zbrojne Ukrainy zakończyły wycofanie sił i środków z uzgodnionego w spisku rejonu miejscowości Petriwske”- czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że misja odnotowała rozpoczęcie procesu wycofania w rejonie Petriwska krótko po godzinie 12:00 (czasu wschodnioeuropejskiego) 9 listopada, „kiedy ukraińskie siły zbrojne i członkowie sił zbrojnych wraz ze swoją bronią zaczęli opuszczać pozycje i opuszczać swoje stanowiska. poza obszarem wycofania ". Zespoły SMM były obecne podczas całego procesu wycofania w kolejnych dniach.

„Druga nota słowna Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy i wspomniany list od sił zbrojnych stwierdzały również gotowość do demontażu fortyfikacji i innych obiektów wojskowych z miejsca wycofania, a także wstępne informacje i współrzędne geograficzne wspomnianych fortyfikacji i innych obiektów”- poinformował SMM.

Informacje te przekazano misji zgodnie z harmonogramem uzgodnionym przez trójstronną grupę kontaktową w dniu 1 października 2019 r., regulującą środki dotyczące usunięcia sił i obiektów, rozbiórki fortyfikacji i rozminowania w miejscach wycofania.

SMM OBWE na Ukrainie nadal aktywnie monitoruje sytuację i informuje o niej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-