Ukraina jest gotowa do wycofywania żołnierzy w Petriwsku

Ukraina jest gotowa do wycofywania żołnierzy w Petriwsku

Ukrinform
Strona ukraińska jest gotowa do rozpoczęcia praktycznego etapu wycofywania sił i środków na odcinku nr 3, który znajduje się na terenie miejscowości Bohdaniwka i Petriwske w obwodzie donieckim w sobotę, 9 listopada, o godzinie 12:00 - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

„Nielegalne siły zbrojne Federacji Rosyjskiej udaremniły wczorajsze wycofanie na odcinku 3 na terenie miejscowości Bohdaniwka i Petriwske. Strona ukraińska jest gotowa do rozpoczęcia praktycznego etapu wycofywania dzisiaj, o czym świadczy rakieta sygnałowa, wypuszczona po naszej stronie o godzinie 12:00. Czy przeciwnik jest przygotowany do wypełnienia swoich zobowiązań zgodnie z złożonymi oświadczeniami? Czy znowu wróg pokaże, że przedstawicielom rosyjskich sił okupacyjnych nie można ufać! ”- czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, wycofanie wojsk w Petriwsku, zaplanowane było na 4 listopada i zostało przełożone z powodu ostrzelania ukraińskich pozycji, które zostało zarejestrowane 30 października.

8 listopada strona ukraińska zadeklarowała gotowość do rozpoczęcia o godzinie 12.00 praktycznego procesu wycofania sił i środków na odcinku nr 3, które znajduje się na terenie miejscowości Bohdaniwka - Petriwske w obwodzie donieckim. Jednocześnie rosyjskie oddziały okupacyjne ogłosiły, że zaczną się wycofywać ze swojej strony dopiero 9 listopada.

Specjalny przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Martin Sajdik powiedział, że TGK, z udziałem przedstawicieli niektórych regionów Doniecka i Ługańska Ukrainy, uzgodniło zaktualizowaną datę i godzinę rozpoczęcia wycofania sił i środków w Petriwsku: 9 listopada, 12 rano czasu Kijów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-