Atak terrorystyczny w pubie „Ściana” w Charkowie: wspólniczka otrzymała 11 lat z konfiskatą mienia

Atak terrorystyczny w pubie „Ściana” w Charkowie: wspólniczka otrzymała 11 lat z konfiskatą mienia

Ukrinform
Wspólniczka organizacji ataku terrorystycznego w pubie „Ściana” w Charkowie, popełnionego w listopadzie 2014 roku, została skazana na 11 lat więzienia z konfiskatą mienia.

Poinformowała o tym prokuratura obwodu charkowskiego.

„W orzeczeniu kijowskiego sądu rejonowego miasta Charkowa 52-letnia kobieta, wspólniczka organizacji ataku terrorystycznego w pubie rockowym w Charkowie, została uznana za winną popełnienia aktu terrorystycznego, nabycia i posiadania broni i amunicji (część 5 artykułu 27, część 2 artykułu 258, część 1 artykułu 263 kodeksu karnego Ukrainy)”, podano w komunikacie.

Jak określił kierownik procesu w postępowaniu karnym Ołeh Maksiuk, kobieta została skazana na 11 lat więzienia z konfiskatą mienia. Ponadto sąd uwzględnił roszczenia cywilne ofiar w wysokości ponad pół miliona hrywien.

Należy zauważyć, że w debacie sądowej prokurator zażądał kary 12 lat więzienia z konfiskatą mienia dla oskarżonej.

Do tej pory wyrok sądu nie wszedł w życie, ponieważ skazana ma prawo do odwołania.

Jak wiadomo, wybuch w pubie „Ściana” w Charkowie miał miejsce 9 listopada 2014 roku. W wyniku czego 13 osób doznało obrażeń ciała o różnym stopniu ciężkości.

Podczas dochodzenia okazało się, że w zamach zamieszana była obywatelka Ukrainy. Dochodzenie wykazało, że to ona aktywowała i przekazała ładunek wybuchowy wykonawcy, który wniósł go do pubu.

Ponadto kobieta nielegalnie składowała w garażu w Charkowie cały arsenał broni i amunicji (granaty, detonatory, miny przeciwpiechotne, karabiny szturmowe, granatnik podlufowe itp.). Wzięła broń na przechowanie w październiku 2014 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-