Unia Europejska zamknie niebo dla rosyjskich samolotów

Unia Europejska zamknie niebo dla rosyjskich samolotów

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Unia Europejska zamknie niebo przed rosyjskimi samolotami z powodu agresji na Ukrainę – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, donosi Ukrinform.

„Po raz pierwszy UE sfinansuje zakup i dostawę broni i sprzętu do kraju, który został zaatakowany” – powiedziała von der Leyen.

Według niej, UE podjęła decyzję o zakazie lądowania, startu lub przelotu nad terytorium UE wszystkich samolotów zarejestrowanych w Rosji i kontrolowanych przez Rosję. Dotyczy to absolutnie wszystkich rosyjskich samolotów, w tym prywatnych.

Ponadto rosyjskie media propagandowe zostaną zablokowane w UE. RT i Sputnik oraz ich filie „nie będą już w stanie szerzyć kłamstw usprawiedliwiających wojnę Putina” – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej.

Zaznaczyła, że na reżim Łukaszenki na Białorusi zostaną nałożone dodatkowe sankcje za jego rolę w inwazji Rosji na Ukrainę.

Prezydent Rosji Władimir Putin 24 lutego wypowiedział wojnę Ukrainie i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzelały i zniszczyły kluczowe obiekty infrastruktury, a pociski uderzyły w budynki mieszkalne.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Według Ministerstwa Obrony Ukrainy w ciągu trzech dni wojny Rosja straciła 4300 żołnierzy.

Ukraina oficjalnie złożyła pozew przeciwko Federacji Rosyjskiej w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-