Byli więźniowie Kremla opowiedzieli o swojej niewoli i o powrocie

Byli więźniowie Kremla opowiedzieli o swojej niewoli i o powrocie

Ukrinform
W sobotę 7 września odbyła się wymiana więźniów między Federacją Rosyjską a Ukrainą w formacie 35 na 35. 11 bezprawnie skazanych obywateli i 24 marynarzy schwytanych przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie 2018 r. powróciło na Ukrainę.

Na liście znajdują się: 24 zatrzymanych rosyjskich marynarzy i 11 więźniów politycznych, w szczególności to: Roman Suszczenko (50 lat, dziennikarz skazany na 12 lat), Oleg Sencow (43 lata, reżyser, skazany na 20 lat), Ołeksandr Kolczenko (29 lat, działacz publiczny, skazany na 10 lat), Mykoła Karpluk (55 lat, jeden z liderów UNA-UNSO, skazany na 22,5 lat), Stanisław Kłych (45 lat, skazany na 20 lat), Wołodymyr Bałuch ( 48 lat, przedsiębiorca z Krymu, skazany na 5 lat); Pawło Hryb (21 lat, syn ukraińskiego pracownika straży granicznej, skazany na 6 lat w Federacji Rosyjskiej), Jewgienij Panow (przejęty przez FSB i skazany na 8 lat ), Ołeksij Syzonowycz (61, emeryt, skazany na 16 lat więzienia) i Artur Panow (21 lat, bloger, skazany na 8 lat)

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-