Dzisiaj odbędzie się finał Eurowizji-2021

Dzisiaj odbędzie się finał Eurowizji-2021

Ukrinform
Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 odbędzie się w sobotę 22 maja w Rotterdamie w Holandii.

Ukrainę reprezentować będzie zespół Go_A - donosi korespondent Ukrinform.

W sumie w wielkim finale można będzie zobaczyć występy 26 krajów.

Reprezentanci Ukrainy, zespół Go_A z piosenką „Szum”, wystąpią w drugiej części finału konkursu pod numerem 19.

Przypomnijmy, 20 maja w drugim półfinale wzięli udział przedstawiciele 17 krajów. Po głosowaniu do finału doszło dziesięciu wykonawców reprezentujących Islandię, Albanię, Grecję, Szwajcarię, Finlandię, Mołdawię, Serbię, Bułgarię, San Marino i Portugalię.

Ponadto do finałowego pokazu automatycznie wchodzą reprezentanci pięciu krajów - założycieli konkursu: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch oraz kraju, który organizuje konkurs, czyli w tym roku to Holandii.

Pierwszy półfinał Eurowizji-2021 odbył się 18 maja w Rotterdamie, w którym wystąpiło 16 uczestników, w tym ukraiński zespół Go_A. Oprócz Ukrainy do finału weszły: Norwegia, Izrael, Rosja, Azerbejdżan, Malta, Litwa, Cypr, Szwecja i Belgia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-