Wicemarszałek Sejmu RP opublikowała zeznania Ukraińców o zbrodniach w Donbasie

Wicemarszałek Sejmu RP opublikowała zeznania Ukraińców o zbrodniach w Donbasie

wideo
Ukrinform
Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska rozpoczęła na swoim kanale Youtube publikację serii filmów ze świadectwami ofiar działań rosyjskich okupantów na Donbasie lub ich bliskich - donosi korespondent Ukrinform.

Opublikowano już, w języku ukraińskim z polskimi napisami, zeznania Walerego Nedosekina, byłego dyrektora liceum przy Donieckiej Akademii Transportu Samochodowego, przetrzymywanego przez bojowników przez ponad rok za rzekomą współpracę z ukraińskimi służbami bezpieczeństwa.

Ponadto opublikowano nagranie wideo Isabelli Piech, której matka Ołena przebywa w więzieniu bojowników DRL od 2018 roku.

Przy wsparciu Ambasady RP na Ukrainie nagrano wideo zeznania obywateli Ukrainy.

Wicemarszałek Sejmu RP Gosiewska w 2014 roku aktywnie wspierała Rewolucję Godności, będąc od wśród protestujących w Kijowie. W 2016 roku złożyła do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze raport o zbrodniach popełnionych przez Rosjan w Donbasie w 2014 roku. Raport powstał na podstawie ponad 60 wywiadów przeprowadzonych przez wolontariuszy z Polski i Ukrainy z więźniami. Opowiadają w nich o zbrodniach - uwięzieniu, torturach fizycznych i psychicznych, morderstwie, w które zamieszani byli Rosjanie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-